Špagety se sušenými rajčaty, černými olivami a bazalkou

susena_rajcata.jpg

Letní počasí vybízí k rychlým a jednoduchým jídlům. Těstoviny jsou rychlé, jednoduché na přípravu a hlavně lahodné.

Na 3 porce potřebujeme - 300 g špaget, 130 g susšených rajčat, 100 g černých oliv, 1 stroužek česneku, čerstvou bazalku, 100 ml bílého suchého vína, Olivový olej, sůl, pepř, slunečnicová semínka, parmazán

Nejprve si dáme vařit špagety, dle návodu na obalu. Vaříme v osolené, vroucí vodě cca 6-8 minut, tak aby byly na skus. Mezitím si nasekáme najemno česnek a na troše olivového oleje si jej orestujeme, pak přidáme nakrájená sušená rajčata a černé olivy. Vše podlijeme sklenkou bílého vína a necháme provařit (zredukovat alkohol z vína). Pokud je potřeba tak do směsi přidáme trochu vody z těstovin a provaříme.

Nakonec do směsi na pánvi přidáme scezené špagety a vše promícháme. Už mimo plamen zamícháme do špaget se směsí nasekanou bazalku. Špagety servírujeme ozdobené lístky bazalky, posypané slunečnicovými semínky a nastrouhaným parmazánem, případně zakápnuté olivovým olejem.

 

Máte rajčátek hodně? Jedním ze způsobů, jak si uchovat rajčata ze zahrádky i na zimu, je jejich usušení. Sušená rajčata pak můžete dát pod maso nebo s nimi maso naplnit, přidat do pomazánky, do sendvičů, na chlebíčky, na těstoviny, na chleba s máslem.. ale super jsou i jen tak. Sušit je můžete jak na slunci, v troubě nebo v sušičce.

Sušení v troubě
Pro sušení v troubě si vyložte plech pečícím papírem na který naskládejte nakrájená rajčata. Rajčata můžete nakrájet buď na čtvrtinky, půlky a nebo jako já, na plátky. Pamatujte, že sušením zmenší dost svůj objem a tedy krájejte plátky širší, min. 0,5 cm. Ještě lepší než pečící papír je ale síť na sušení. Troubu vyhřejte na 60°C – 70°C a rajčata sušte cca 10 – 12 hodin. Během této doby je jednou obraťte, ať se rovnoměrně prosuší z obou stran.

Sušení v sušičce
Rajčata opět nakrájejte dle libosti buď na čtvrtinky, půlky a nebo širší plátky. Rovnoměrně je rozprostřete po platech sušičky a dejte pozor, ať se kousky rajčat vzájemně nedotýkají. Pokud nastavujete teplotu, nastavte na 65°C – 70°C. V sušičce je sušení mnohem rychlejší, hotová budou za 3 – 6 hodin.

Sušení na slunci
Sušit rajčata na slunci není v našich podmínkách dost dobře možné. Je nutné, by několik dní po sobě bylo tropické teplo a bez deště. Rajčata se pak střídají několik hodin na slunci a několik hodin ve stínu, suší se na síťce/mřížce na sušení. Tento způsob sušení je nicméně velice chutný, i když zdlouhavý.

Hotová sušená rajčata jsou kožovitá, pružná a mají tmavě červenou barvu. Délka sušení se vždy odvíjí od vodnatosti rajčat, pokud je máte hodně vodnatá, bude trvat déle než se z nich voda odpaří.

Jak uskladnit
Uchovávat usušená rajčata můžete samotné ve vakuovém sáčku, ideálně v mrazáku a nebo ještě lepší je, naložit je do oleje. Takto vám v lednici vydrží i několik měsíců.