Protein s vodou nebo s mlékem?

                                                                             Sklenice-e1446664231424.jpg

                                                                             Zdroj obrázku: www.letemsvetemapplem.eu

 

Proteiny je možné rozmíchat buď ve vodě, nebo v mléce. Alespoň tak to tvrdí většina výrobců na obalech svých produktů. My jsme rozhodně zastánci té první varianty, tedy míchat protein ve vodě. V tomto článku si objasníme, proč je tato varianta výhodnější pro Vaše tělo i Vaši peněženku.

 Nejčastěji užívanými proteiny je protein syrovátkový nebo kaseinový. Je to z toho důvodu, že bílkoviny v nich obsažené jsou pro naše tělo nejsnadněji využitelné. Výrobci proteinů se snaží tyto bílkoviny zbavit doprovodných látek, které znesnadňují jejich vstřebávání. Jedná se například o laktózu (mléčný cukr) a mléčné tuky. Rozmícháním proteinů v mléce se protein znehodnotí a zhorší se využitelnost bílkovin v něm obsažených.

 Každá bílkovina, která je do našeho těla přijata potravou, je trávena prostřednictvím enzymů. Nejdůležitější enzym sloužící k trávení bílkovin je pepsin. Jeho prekurzorem (neaktivní formou) je pepsinogen. K převodu pepsinogenu na aktivní formu (pepsin) je nezbytné kyselé prostředí s nízkým pH – to zajišťuje kyselina chlorovodíková obsažená v žaludeční šťávě. Mléko má zásadotvorný charakter, což znamená, že po příchodu do žaludku zvyšuje pH, a tedy snižuje kyselost žaludeční šťávy. Pokud protein rozmícháme v mléce, tak tím našemu tělo znemožníme přijaté bílkoviny efektivně zpracovat. Nedostatečně natrávené bílkoviny nemohou být vstřebány skrze střevní stěnu. Zůstávají ve střevě, kde na sebe váží vodu, a tím mohou způsobit průjmy a nadýmání.

 Z výše uvedeného vyplývá, že sebekvalitnější protein rozmíchaný v mléce ztrácí svou biologickou hodnotu, čímž utrpí Vaše tělo i Vaše investice do proteinu. Pokud chcete svému tělu dopřát maximum, vřele Vám doporučujeme míchat protein ve vodě.