Mrkvový koláček

mrkvovy_klac.jpg

Existují dva typy lidí. Ti co se jim zelenina v zákuscích příčí a ti kteří ji milují. Já se řadím do druhé skupiny, a když vidím mrkvový koláč ve vitríně kavárny, musí být můj. Jenže jsou chvíle, kdy potřebuji mít větší kontrolu nad tím, jaké složení potravin konzumuji, a pak jde kavárenský koláč stranou. Ani tak ale nemusím truchlit. Skvělý mrkvový koláč je možné i upéct doma. Bez lepku, bez cukru, plný bílkovin a komplexních sacharidů. 

Na jednu porci potřebujeme - 5g chia semínek, 100g mrkve, 100g uvařené cizrny, 30ml rýžového mléka, 25g rostlinného vanilkového proteinu, 50g banánu, kypřící prášek bez fosfátů, ¼ lžičky skořice, špetka muškátového oříšku, špetka sušené citronové kúry, 2 hřebíčky, rozdrcené nebo namleté

Chia semínka si namočíme do 50ml vody aspoň 2 hodiny před pečením nebo přes noc. Troubu si předehřejeme na 180°C. Nabobtnalá semínka rozmixujeme kromě mrkve s ostatními surovinami. Mrkev si nastrouháme najemno a zamícháme do směsi. Těsto přesuneme do menší formičky vyložené papírem na pečení (v případě silikonových forem není třeba vykládat) a pečeme 40 minut. Hotový koláček vyndáme z trouby, necháme 15 min stát a můžeme uvolnit z formičky. Pokud ho chceme prokrojit a promazat náplní, musíme ho nechat zcela vychladnout.

TIP: Vyzkoušejte náš Čistý protein