Mrkvová polévka s tvarohem

dynova_polevka.jpg

Kdo má rád mixované zeleninové polévky, jistě již někdy vyzkoušel mrkvovou. Možná ji ale neznáte s tvarohem, který jí přidá zase jinou zajímavou chuť. Navíc je vhodná i pro malé děti. 

Budeme potřebovat - 1 lžíce másla, 1 cibule, 4 stroužky česneku, 7 kusů mrkve, 1 hrnek červené čočky, 1 litr horké vody - vývaru, 2 velké lžíce odtučněného tvarohu, 1 malá lžička mletého koriandru

Na másle necháme zesklovatět na jemno nastrouhanou cibuli. Jakmile zesklovatí, prolisujeme k ní česnek. Mezitím si nastrouháme na hrubo mrkev a přidáme do hrnce. Chvilku mrkev restujeme, aby pustila šťávu a trochu změkla. Pak přidáme hrnek červené čočky, zamícháme, přilijeme litr horké vody/vývaru a přivedeme k varu. Vaříme do měkka přibližně 25 minut. Když máme vše do měkka uvařené, rozmixujeme polévku tyčovým mixérem. Můžete na hrubo nebo úplně do hladka. Přidáme dvě velké lžíce tvarohu, zamícháme a přidáme lžičku koriandru nebo čerstvou bazalku.  Koriandr je hodně aromatický, tak s ním opatrně a radši méně než více. Chvíli prohřejeme a polévka je hotová.

TIP:  Detox s naším extra silným Ostrospestřcem mariánským