Kvašená zelenina neboli pickles

pickles.jpg

Kvašená zelenina neboli pickles je známá jako ochránce lidského zdraví. Doma si ji v podstatě může každý připravit kdykoliv během roku. Stačí si vybrat, jakou zeleninu si chcete tímto způsobem připravit, tu nakrájet a dopřát jí ve zvolené nádobě dostatečný čas ke zkvašení. Tímto způsobem lze připravit mrkev, zelí, ředkev či červenou řepu, cibule, čínské zelí, ale může to být i dýně, hořčičná nať, květák, ředkvičky, tuřín, ředkev. Různých kombinací existuje nespočet, protože kvašená zelenina se neobjevuje jen jako jednodruhová. Je možné mezi sebou zeleninu různě kombinovat a doplnit ji třeba o křen, kopr či jiné typy koření.

Bývá velmi často součástí léčebné stravy, v běžném jídelníčku by měla být zařazena nejlépe každý den. Dodává do střev tolik potřebná probiotika, zvyšuje imunitu a pomáhá tak léčit většinu nemocí.  Bez zdravých střev nemůže být zdravé tělo. Díky mléčnému kvašení se obsah některých vitamínů dokonce zvyšuje.

Budeme potřebovat - 1000g čerstvé zeleniny - více zelí, mrkev, cibule, 2% soli - 20g, případně trošku kmínu

Zeleninu nakrouháme nebo nastrouháme na hrubém struhadle, přidáme kmín a sůl a důkladně rukama prohněteme a promačkáme. Je to důležité dělat to tak dlouho, až ucítíte mezi prsty, že zelenina pouští šťávu. Přibližně 5 minut. Poté zeleninu natlačíte přímo do kvašáčku nebo do keramické či skleněné nádoby a něčím zatížíte. Zelenina musí být úplně zmáčknutá a voda, kterou bude pouštět, byla po celém povrchu.  Tím začne kvasící proces. Umístíte na místo s běžnou pokojovou teplotou (ne k topeni ani na sluníčko) a necháte přibližně 4 dny kvasit. Výsledná zelenina musí jemně chroupat a mít lehce nakyslou chuť. Zařazujte do jídelníčku každý den.

TIP: Čas na podzimní detox s Ostropestřec mariánský + Červená řepa 60 tob