Kineziotaping ve sportu

Kineziotaping ve sportu


 

Ve sportovním životě se nám často přihodí nějaký ten drobný úraz, kvůli kterému ovšem nechceme přestat trénovat. Řešením v takových případech může být kineziotaping neboli tejpování. Zraněnou část těla touto metodou ošetříme
a zabráníme tedy nevhodnému dalšímu přetížení a také odlehčím
e poškozeným tkáním, tak aby měly prostor se hojit. Tejpováním můžeme ovlivnit postavení v kloubu, uvolnit hypertonický (přetížený, natažený) sval, stimulovat ochablé svaly nebo i zmírnit otoky.

Tejp využijeme i v případě chronických bolestí. Např. máme-li problémy s kolenem (ať už jsou bolesti jakéhokoli původu) a víme, že fyzickou aktivitou bolest vždy zvýšíme, zatejpujeme si koleno předem a tomuto zhoršení předejdeme. Pro každý z těchto požadavků ovšem musíme použít správnou techniku kineziotapingu. Jsou techniky, u kterých tejpovací pásku natahujeme, ale jsou také techniky, u kterých se tejpovací páska natahovat nesmí. Po nácviku a porozumění několika základním technikám, by měl být schopen zatejpovat lehčí zranění i laik. Kineziotapingem nic nezkazíme, metoda je neškodná, s minimem kontraindikací. Jestliže se nám nepovede správně zatejpovat danou část těla, tejp nebude fungovat, ale nebude ani škodit.

Proto si všichni můžeme dovolit kineziotaping vyzkoušet!