Domácí chilli olej

chilli_olej.jpg

O vynikajících účincích chilli papriček asi každý už slyšel. Víte ale, že z těchto malých ostrých papriček si můžete vyrobit olej, který má stejně blahodárné účinky na lidský organismus? Je ho možné používat zvenku i zevnitř a dokonce si ho můžete připravit v pohodlí vlastního domova a vyzkoušet jeho léčivou sílu na vlastní kůži.

Potřebovat budete - olivový olej, chilli papričky (čerstvé nebo sušené)

Receptů na přípravu chilli oleje je mnoho. Nejjednodušší je však papričky nadrobno nakrájet nebo úplně rozdrtit a v dobře uzavíratelné skleněné nádobě je zalít olivovým olejem. V půl litru olivového oleje je vhodné nechat macerovat okolo 10 chilli papriček. Nádobu nechte na tmavém místě odstát minimálně jeden týden. Olej by měl chytit pěkný načervenalý nádech. Takto připravený olej má trvanlivost 8-10 měsíců.

Po této době ho přefiltruje přes kus gázy, abyste se zbavili všech pevných částí. Jemně si jím promažte bolavé klouby či jiné bolavé části těla. Na pokožce pocítíte jemné a příjemné pálení. Malou lžičku oleje si však klidně můžete dopřát před jídlem. Tento olej najde uplatnění mimo jiné i ve studené kuchyni. Dodáte tím pikantní chuť salátům, ale také masu, těstovinám či omáčkám.

 

TIP: Ochrana vašich kloubů  SALUBER kloubní výživa 700g