Bylinkový steak

bylinkovy_steak.jpg

I když se zdá, že steak už je trochu vyšší level v kuchyni, nemusí to tak být. Chce to jen dobré maso, stopky a pevné nervy nestahovat výkon plotýnky, až budete mít celou kuchyň plnou kouře.

Na jednu porci potřebujeme - maso na steak (v tomto případě se jednalo o nízký roštěnec), lžíce olivového oleje, lžíce másla, lžička polotučné hořčice, pár lístků čerstvé máty, lístky ze tří větviček čerstvého tymiánu, sůl, pepř, alobal

Maso vyndáme z obalu a necháme vydechnout aspoň hodinku při pokojové teplotě. Mezitím si utřete máslo s hořčicí, čerstvými bylinkami, solí a pepřem. Chvíli před úpravou masa si zapneme troubu na 200°C a vložíme do ní na chvíli talíř, aby byl horký. Odpočaté maso lehce opepřeme, rozehřejeme pánev na nejvyšší stupeň, dáme na ní lžíci oleje a připravíme si na stopkách časovač na 3 minuty. Na horkou pánev vložíme plátek masa a opékáme z jedné strany. Po chvilce se vám začne z pánve opravdu hodně kouřit, ale vytrvejte, nestahujte plotýnku, maso se nepřipaluje. Po 2 minutách obrátíme maso tak, abyste do něj nepíchli, opékáme z druhé strany. Hotové maso dejte na nahřívaný talíř, na něj položte hotové bylinkové máslo, přikryjte alobalem a nechte cca 15 minut odpočinout na lince.

Ať Vám chutná!